Jak si vybrat bezpečné prsní implantáty?

Jak si vybrat bezpečné prsní implantáty?

27.04.2020

Autor:

Snad nejdůležitější kritérium, týkající se výběru prsních implantátů, je jejich maximální bezpečnost a trvanlivost. Jak si v tomto ohledu stojí jedna z nejpoužívanějších značek Motiva? Na to jsme se zeptali odborníka, který má s tímto typem implantátů bohaté zkušenosti, MUDr. Juraje Payera Ph.D.

Tvar a velikost prsou hrají v životě každé ženy důležitou roli. Pokud se žena rozhodne podstoupit zvětšení prsou, obvykle věnuje velkou pozornost výběru prsních implantátů. A je třeba brát v úvahu nejen velikost, ale především kvalitu a bezpečnost prsních implantátů.

Současná estetická medicína umožňuje měnit velikost a tvar prsou pomocí prsních implantátů a různých chirurgických technik. Mohou však existovat obavy ohledně bezpečnosti materiálů použitých v souvislosti s augmentací prsou.

Je zcela přirozené, že ženy chtějí znát veškeré detaily o tom, co se stane součástí jejich těla po mnoho dalších let. Měly by si proto vždy vyžádat podrobné informace včetně certifikace k vybraným implantátům.

Co hraje roli v minimalizaci komplikací po zvětšení prsou?

Nejzásadnější roli hrajou tři faktory: naplánování správného operačního postupu (včetně rozhodnutí o uložení implantátu a vedení řezu), výběr pro pacientku nejvhodnějšího a nejbezpečnějšího typu implantátů a bezchybné provedení samotné operace s důrazem na minimalizaci krvácení a zbytečně rozsáhlého poškození tkání, stejně jako na omezení možnosti bakteriální kontaminace operačního pole a implantátů.

Bezpečnost prsních implantátů

S ohledem na bezpečnost prsních implantátů bych zmínil zcela jistě inovativní povrch implantátů Motiva, který minimalizuje riziko komplikací. Implantáty Motiva jsou vybanevy mikrotexturovaným (SmoothSilk) povrchem, který se podle ISO-14607:2018 klasifikuje jako hladký. Podle klinických studií implantát dokonale přilne k prsní tkáni a brání jeho protržení, vzniku kapsulární kontraktury nebo pozdního seromu (nahromadění tekutiny).

Zároveň si zachovává maximální biokompatibilitu. Je proto dobře přijímán tělem žen a nezpůsobuje záněty okolní tkáně. Dle výzkumů vyplývá, že míra pooperačních komplikací s implantáty Motiva se dlouhodobě drží pod 1 %. Já osobně jsem za svoji dosavadní praxi neviděl jediný případ kapsulace ani ruptury u implantátů Motiva.

Co zohlednit při výběru kvalitního a bezpečného prsního implantátu?

  • certifikace garantující splnění nejpřísnějších norem
  • inovativní gel a pevné pouzdro umožňující vložení prsního implantátu velmi malým řezem
  • vhodný povrch
  • velmi vzácné pooperační komplikace
  • bezpečnostní technologie Q-chip
  • záruka

K čemu slouží bezpečnostní technologie Q-chip?

Díky technologii Q-chip můžou lékaři na celém světě jednoznačně a okamžitě identifikovat prsní implantát zvnějšku, aniž by ho bylo nutné fyzicky vyjímat.

Na rozdíl od dokumentů, jako jsou záruční listy, které se běžně dávají pacientkám po operaci, nelze čip ztratit. Pacientka si tak může kdykoliv po operaci ověřit, jaký typ implantátu má v těle. Chyba je vyloučena.

Čip obsahuje patnáctimístný specifický kód, který slouží ke podání informací o vloženém implantátu (nikoliv o pacientce). Kód lze přečíst pouze speciální Motiva čtečkou. S žádným jiným zařízením nereaguje.

Záruční podmínky 

Jaké záruční podmínky poskytuje dodavatel implantátů Motiva?

Implantáty Motiva poskytují v rámci České a Slovenské republiky doživotní záruku na výměnu implantátů zdarma v případě vážné kapsulární kontraktury (III. a IV. stupeň Bakerovy škály) a desetiletou záruku pro případ ruptury implantátů.

Další novinky

Jak si vybrat bezpečné prsní implantáty?
27.04.2020
Autor: MUDr. Juraj Payer Ph.D., FEBOPRAS Snad nejdůležitější kritérium, týkající se výběru prsních implantátů, je jejich maximální bezpečnost a trvanlivost. Jak si v tomto ohledu stojí jedna z nejpoužívanějších značek Motiva? Na to jsme se zeptali odborníka, který má s tímto typem implantátů bohaté zkušenosti, MUDr. Juraje Payera Ph.D. Tvar a velikost prsou hrají v […]
ŽENA MOJICH SNOV – rozhovor pre časopis Madam Eva
27.04.2020
Payerovci rozbehli úspešný biznis v oblasti estetickej chirurgie. Odchytili sme plastického chirurga Juraja Payera a jeho manželku Evku, aby sme zistili, či „obuvníkova žena chodí bosá“. Juraj Payer momentálne patrí medzi najžiadanejších plastických chirurgov. Prsia si k nemu chodia dávať robiť ženy zo všetkých kútov Európy. Predsa sa však nájde jedna, ktorá by k nemu […]
Plastika nosu? Otevřená metoda zaručí lepší výsledky, ale v Čechách.
04.02.2020
Plastický chirurg Juraj Payer jako jeden z mála v České republice používá při plastikách nosu tzv. otevřenou metodu. Otevřená metoda dopomáhá při rhinoplastice k lepším výsledkům, ale ne každý si na tuto techniku troufne. MUDr. Juraj Payer působící na své klinice Made by Juraj Payer je jedním z nejlepších plastických chirurgů u nás.Plastický chirurg Juraj […]
PLASTICKÝ CHIRURG O OPERACI OČÍ: OMLÁDNETE MINIMÁLNĚ O 10 LET!
04.02.2020
Plastický chirurg Juraj Payer jako jeden z mála v České republice používá při plastikách nosu tzv. otevřenou metodu. Otevřená metoda dopomáhá při rhinoplastice k lepším výsledkům, ale ne každý si na tuto techniku troufne. MUDr. Juraj Payer působící na pražské klinice Brandeis Clinic je jedním z nejlepších plastických chirurgů u nás. Plastický chirurg Juraj Payer […]

Made by Juraj Payer

U Trezorky 921/2,
Praha 5
Budova Aviatica