Od 1.1.2024 nás najdete na nové adrese Radlická 365/154, 150 00 Praha 5 - Radlice. Areál Nová Waltrovka, budova Metalica

Od 1.1.2024 nás najdete na nové adrese Radlická 365/154, 150 00 Praha 5 - Radlice. Areál Nová Waltrovka, budova Metalica

Popis zákroku

Abdominoplastika je operace určená pro obnovu plochého a rovného břicha. Vlivem výrazné redukce váhy nebo také po těhotenství může na břiše zůstat kožní převis, kteý bohužel nelze žádným cvičením ani dietou odstranit. Řešením je operace břicha, při které dochází k odstranění přebytečného kožního převisu. V rámci operace je možné udělat rovněž suturu rozestoupených břišních svalů. Pro ještě lepší výsledek a zbavení se tuku je možné kombinovat s liposukcí břicha a boků. 

Operace se provádí v celkové anestezii a a trvá přibližně 1,5–3 hodiny. Před zákrokem je nutná konzultace s lékařem a také předoperační vyšetření. 

Při abdominoplastice je zvolen buď vodorovný řez nebo řez ve tvaru obráceného T. V obou případech dochází k přesazení pupíku. Vhodný způsob vedení řezu určí lékař u osobní konzultace. 

V případě, že je na břiše nadbytek kůže pouze v oblasti podbřišku, je možné vykonat tzv. miniabdominoplastiku. Při této variantě plastiky břicha nedochází k přesazení pupíku a řez je veden pouze v úrovni horní hranice pubického ochlupení, který se provádí např. u císařského řezu. Chirurg odstraní kožní převis, pokud je to nutné, tak sešije k sobě rozestoupené břišní svaly. Nakonec ránu sešije vstřebatelnými stehy.

Pooperační průběh

1
po 2. týdnech kontrola u lékaře (stehy se neodstraňují, jsou vstřebatelné)
2
do 2 týdnů klidový režim
3
za 2-3 týdny zahojení modřin a otoků
4
do 6. týdne nošení elastické bandáže

Prsa

Operace zaměřené na úpravu prsou

Tvář

Operace obličeje a dalších částí hlavy a krku

Tělo

Operace zaměřené na úpravy různých partií celého těla