Popis zákroku

(Brow lift)

Při stárnutí pleti může dojít k poklesu obočí, změně jeho křivky a k povadnutí kůže v jeho okolí. Při brow liftu operatér pozvedne a vymodeluje obočí, vyrovná vrásky u kořene nosu a na čele, čímž dosáhnete rozjasněného pohledu. Zákrok je možné spojit s operací očních víček.

Operace se provádí v lokální nebo celkové anestezii a trvá cca 1 – 1,5 hodiny. Před zákrokem je nutná konzultace, kde si s lékařem vyjasníte, jakého tvaru obočí chcete docílit a na kolik ho pozvednout.

Lifting obočí je možno uskutečnit několika způsoby, které se liší jak rozsahem, tak výsledným umístěním jizev. Nejjednodušším postupem je odstranění kůže nad obočím a povytažení čela a obočí. Řez je veden těsně nad obočím a jizva je umístěná v horní části chloupků. 

Druhou možností je vedení řezu ve vlasaté části hlavy (koronární lift čela s dlouhým příčným řezem ve vlasaté části).

Poslední metodou je pozvednutí boční poloviny obočí u spánku – tzv. temporální lift obočí. Řez je veden v délce 4,5 cm ve vlasaté části v oblasti spánků. 

V případě provedení zákroku v lokální anestezii můžete jít ihned domů, po zákroku v celkové anestezii je délka hospitalizace 1 den. Následný klidový režim a nošení elastického obvazu je doporučen.

Pooperační průběh

1
3 dny nošení kompresního elastického obvazu, poté nošení elastické čelenky
2
1-2 týdny klidový režim
3
po 2. týdnech kontrola u lékaře a vytažení stehů

Prsa

Operace zaměřené na úpravu prsou

Tvář

Operace obličeje a dalších částí hlavy a krku

Tělo

Operace zaměřené na úpravy různých partií celého těla