Popis zákroku

Modelace spojená s augmentací znamená zvětšení prsou pomocí implantátů v kombinaci s jejich zpevněním a  pozvednutím. Zákrok je vhodný u žen po kojení či výrazném úbytku váhy. Dekolt bude opět plný, pevný a symetrický. Vhodnou velikost a typ implantátu s vámi vybere lékař při osobní konzultaci. 

Operace se provádí v celkové anestezii a zpravidla trvá 3 hodiny. Před zákrokem je nutná konzultace s lékařem a také předoperační vyšetření.

Postup chirurga záleží na míře poklesu poprsí, přebytku kůže a také velikosti prsní žlázy. Implantát může lékař zavést řezem v podprsní rýze, v oblasti prsního dvorce, nebo v podpaží. Velikost dvorců lze upravit jemným řezem. 

Oproti​ klasické ​augmentaci​ ​s​ ​sebou tento zákrok​ ​nese​ ​drobné​ ​pooperační​ ​jizvičky, které vzniknou při modelaci, kdy je potřeba vést delší řez ​od​ ​bradavky​ ​směrem​ ​k​ ​podprsní​ ​rýze. Nicméně správnou péči se jejich viditelnost minimalizuje.

Po modelaci je třeba dodržovat stejný režim jako po zvětšení poprsí (nosit elastickou podprsenku, vyvarovat se fyzické zátěži a pečovat o jizvy tak, aby maximálně změkly).

Pooperační průběh

1
1.týden klidový režim
2
2.týden kontrola u lékaře
3
do 6.týdne nošení elastické podprsenky
4
po 6 týdnech plná fyzická zátěž

Prsa

Operace zaměřené na úpravu prsou

Tvář

Operace obličeje a dalších částí hlavy a krku

Tělo

Operace zaměřené na úpravy různých partií celého těla