Popis zákroku

Trápí vás povadlá oční víčka, která způsobují unavený vzhled, otoky očí a převis kůže? Máte vrásky a váčky kolem očí? S přibývajícím věkem pleť ochabuje a nejpatrnější známky únavy jsou právě v okolí očí, kde je kůže nejjemnější. Ne vždy však jsou povadlá oční víčka způsobená důsledkem stárnutí, pokles víček může být způsoben také vlivem genetiky.  V některých případech, se u operace očních víček nejedná pouze o řešení estetické stránky, ale i zdravotní. Oči jsou díky převislé kůži více zatěžovány, a proto způsobují slzení či zhoršené vidění, které může vést až k bolestem hlavy. Pomocí operace očních víček neboli blepharoplastiky se zredukuje nadbytečná kůže a oblast kolem očí bude opět hladší a vypnutá. Operaci lze zkombinovat s úpravou dolních víček nebo například i s liftingem obočí. 

Operace se provádí primárně v lokální anestezii a trvá přibližně 45 minut. Před zákrokem je nutná konzultace s lékařem a také předoperační vyšetření.

Během zákroku je veden tenký řez v přirozeném záhybu horního víčka a případně také těsně pod řasami spodního víčka, kde chirurg odstraní nadbytečnou kůži. V závěru operace lékař zašije ránu tenkým stehem a přelepí náplastí. Výsledkem operace je pouze nenápadná jizvička, která je schovaná v přirozeném očním záhybu. 

Pooperační průběh

1
2 dny domácí aplikace hydrogelové chladící masky
2
1 týden klidový režim
3
po 1.týdnu kontrola u lékaře a vyndání stehů
4
po 2.týdnu vstřebání otoků a modřin

Prsa

Operace zaměřené na úpravu prsou

Tvář

Operace obličeje a dalších částí hlavy a krku

Tělo

Operace zaměřené na úpravy různých partií celého těla