Popis zákroku

Dvojitý podbradek vznikne nahromaděním tukové tkáně v oblasti mezi bradou a krkem. Při liposukci se tento tuk odsaje, čímž se zeštíhlí a prodlouží krk, zdůrazní linie dolní čelisti a tvar brady. Zákrok je možné kombinovat s faceliftingem, případně chirurgickou korekcí hlubších struktur krku.

Liposukce podbradku se provádí buď v lokální nebo celkové anestezii a trvá cca 30 minut. U nás na klinice používáme dvě liposukční metody – vibrační liposukci nebo vodním střikem asistovanou liposukci přístrojem Bodyjet. Před zákrokem je nutná konzultace s lékařem pro upřesnění si liposukční metody a také předoperační vyšetření. Zákrok je rychlý. Výsledek je viditelný po 2 týdnech.

Liposukce přístrojem Body-Jet se provádí tenkou kanylou, kterou lékař zavede drobnými vpichy pod ušními lalůčky a bradou. Operatér vstřikuje do podkoží vodní paprsek, kterým  bez porušení okolních tkání, cév a nervů, uvolní obsah tukových buněk. Stejnou kanylou je pak zkapalněný tuk odsáván. Vstupy pro kanylu se uzavřou drobnými stehy a přiloží se sterilní krytí a elastická bandáž.

Pooperační průběh

1
po 1. týdnu kontrola u lékaře a odstranění stehů
2
po 2. týdnech odložení kompresní bandáže
3
do 2 týdnů klidový režim
4
za 2 týdny zahojení modřin a otoků

Prsa

Operace zaměřené na úpravu prsou

Tvář

Operace obličeje a dalších částí hlavy a krku

Tělo

Operace zaměřené na úpravy různých partií celého těla