Popis zákroku

Nedaří se vám zbavit nahromaděných tukových polštářků na určitých partiích těla? Pak jste vhodný adept na podstoupení liposukce, při které vám vytvarujeme postavu díky odsátí tuku. Na naší klinice si můžete vybrat ze dvou způsobů provedení liposukce – pomocí vodního paprsku přístrojem Body-Jet, anebo vibrační.

Vibrační liposukce

Vhodná pro liposukci menších až středních objemů. Zákrok se provádí jak v lokální, tak i v celkové anestezii. Operace zahrnuje dvě fáze. Jako první se napustí do dané oblasti tumescenční roztok, který se nechá po dobu min. 10 minut působit, aby se minimalizovaly krevní ztráty a tukové buňky se lépe nachystaly k následnému odsávání. Druhou fází je odsávání tuku pomocí kanyl napojených na zdrojové vibrace, čímž dochází ke kontinuálnímu mechanickému rozrušování tkáně. 

Zajímavost:

Vibrační liposukci můžeme využít i na rozrušování nerovností a celulitidy, která vznikla po předešlé nezdařilé liposukci.

Liposukce přístrojem Body-Jet je šetrná metoda, při které je navíc možné odsátý tuk přenést do jiné partie, kde ho máte nedostatek. Přístroj využívá jemné síly vodního paprsku, který nejenže rozvolní tukovou tkáň, a odstraňuje ji z těla, ale zároveň minimálně ovlivňuje cévy, nervy i okolní tkáň. Efekt zákroku je dlouhodobý a téměř okamžitě viditelný. Tuto liposukční metodu volíme nejčastěji u objemnějších liposukcí a u odsávání rozsáhlejších oblastí. 

Při ošetření jedné oblasti zákrok probíhá ambulantně v místním znecitlivení, ošetření několika partií se provádí v celkové anestezii a na klinice strávíte jednu noc. Délka operace závisí na množství odsávaných oblastí a na rozsahu liposukce, časové rozmezí je mezi 30 minutami až třemi hodinami. Před zákrokem je nutná konzultace s lékařem a také předoperační vyšetření.

Liposukce přístrojem Body-Jet se provádí tenkou kanylou, kterou lékař zavede drobnými vpichy na určená místa na těle. Operatér kanylou do podkoží vstřikuje vodní tryskou tumescenční roztok, čímž bez porušení okolních tkání, cév a nervů, rozrušuje tukovou tkáň. Stejnou kanylou je pak homogenizovaný tuk odsáván. Vstupy pro kanylu se uzavřou drobnými stehy a přiloží se sterilní krytí a elastická bandáž.

Zajímavost:

MUDr. Juraj Payer Ph.D., je jediným mezinárodním (Česká a Slovenská republika) školitelem liposukční techniky přístrojem Bodyjet. Ročně provádí 150 liposukcí. 

Pooperační průběh

1
po 2. týdnech kontrola u lékaře
2
do 2 týdnů klidový režim
3
za 2-4 týdny zahojení modřin a otoků
4
do 6. týdne nošení elastické bandáže

Prsa

Operace zaměřené na úpravu prsou

Tvář

Operace obličeje a dalších částí hlavy a krku

Tělo

Operace zaměřené na úpravy různých partií celého těla