Popis zákroku

Vymazat pár let života možné není, ale omládnout fyzicky o pár let Vám díky moderní plastické chirurgii pomoci můžeme. Facelifting řeší pozvednutí a vypnutí povolené kůže (kterou lékaři nazývají tzv. syslíky) zejména ve spodní části obličeje. K povolení kůže dochází procesem stárnutí a ztrácení přirozeného kolagenu. Dr. Payer využívá k faceliftu nejčastěji metodu MACS (Minimal Access Cranial Suspension), díky které jsou řezy vedené v kratším rozsahu oproti běžným technikám. 

Povadlé struktury obličeje se během operace MACS vytáhnou vertikálně (proti působení gravitace) nahoru a zafixují. Upraví se tedy přirozeně ve fyziologickém směru nikoli šikmo dozadu, jako při klasickém faceliftingu, který mohl působit „umělým“ dojmem. Dalším přínosem je minimalizace jizev a preparace tkání, takže i hojení je mnohem rychlejší. MACS se realizuje z minimálního přístupu před uchem, kde je veden pouze krátký řez. Jizvička splyne s přirozenou linii podél ucha a po zahojení je nepatrná (vypadá jako přehyb kůže). Původní klasický facelift vyžadoval více řezů – před uchem, za uchem a na hlavě podél vlasové linie.  

Ne u každé klientky je však vhodné použít metodu MACS. V některých případech se volí technika tzv. omega řezu, který je veden před uchem podobně jako u MACS metody, pokračuje však za ucho a směrem do vlasové části hlavy. 

V rámci operace je aplikováno tkáňové lepidlo, které pomáhá k minimalizaci pooperačních otoků, modřin a hlavně k rychlejšímu hojení. 

Zákrok se provádí převážně celkové anestezii a trvá 2 – 3 hodiny dle typu operační techniky. Před zákrokem je nutná konzultace s lékařem a také předoperační vyšetření. Vhodná je kombinace například s vytažením krku, liposukcí podbradku či korekcí očních víček. Po odstranění přebytečné kůže se ranky sešijí stehy a aplikuje se sterilní krytí spolu s kompresní bandáží obličeje. Stehy se odstraňují po týdnu při první kontrole v případě MACS techniky a po dvou týdnech u omega řezu.

Pooperační průběh

1
2 dny aplikace hydrogelové chladící masky
2
1 týden nošení elastické bandáže, klidový režim
3
po 1. týdnu kontrola u lékaře
4
po 2 týdnech vstřebání modřin a otoků, odložení kompresní bandáže

Prsa

Operace zaměřené na úpravu prsou

Tvář

Operace obličeje a dalších částí hlavy a krku

Tělo

Operace zaměřené na úpravy různých partií celého těla